0

PREMIJER LIGA: ‘Pevci’ slavili u Mančesteru i ostali u borbi za titulu (VIDEO)

Objavljeno: 14.02.16 u 19:12

U derbiju 26. kola Premijer lige Totenhem je kao gost savladao Mančester siti 2:1 (0:0).

Šok na Etihadu. Posle „lisica“ u Mančesteru su se gostili i „pevci“. U direktnom duelu koji je odlučivao o tome ko će ostati u borbi za titulu, a ko posustati u šampionskoj trci, Totenhem je savladao Mančester siti 2:1.

Domaćin je bio bolji u prvih 45 minuta, to jest 15 kada su šanse propustili Aguero i Sterling. Ipak, najveću šansu „građani“ su propustili u 49. minutu kada je sa pet metara gol promašio Aguero. Kazna je usledila tri minuta kasnije. Sterling je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Klatenburg je pokazao na „belu tačku“. Precizan izvođač za 0:1 bio je Kjen.

Siti je od tog momenta krenuo u pravu ofanzivu, a ona mu se isplatila tek u 74. minutu kada je posle centaršuta Klišija, Ienačo pogodio mrežu „pevaca“. Nastavio je Mančester sa napadima, ali mu se to drugi put obilo o glavu. Kontru je povukao Lamela, dodao je do Eriksena, a ovaj bio precizan u situaciji jedan na jedan sa Hartom. Za konačnih 2:1 u korist Totebhema.

(Izvor: RuTube)

„Pevci“ sada dele drugo mesto na tabeli sa Arsenalom sa osvojenim 51 bodom, dok je Lester prvi sa dva boda više.