0

EP U FUTSALU: Rusi jedva izvukli bod protiv Hrvata i zadržali prvo mesto (FOTO)

Objavljeno: 07.02.16 u 20:21

Poslednja utakmica C grupe Evropskog prvenstva u futsalu odlučivala je ko će uz selekciju Kazahstana u četvrtfinale.

Naime, u duelu Rusije i Hrvatske „baćuškama“ je bio dovoljan i minimlan poraz, dok je susedima bila neophodna pobeda od dva gola razlike.

Na kraju je remi 2:2 Rusima doneo prvo mesto u grupi i verovatno lakšeg rivala u četvrtfinalu, a moglo je da bude i drugačije.

Naime, Hrvati su došli na korak od senzacije pošto su golom Novaka u 25. minutu poveli sa 2:1 i imali su sasvim dovoljno vremena da dođu do trećeg gola. Kako je vreme odmicalo uvlačila se i nervoza među „kockaste“ što je „zbornaja“ umela da iskoristi i kazni u 39. minutu preko Pereverzeva.

Rusija će u četvrtfinalu u utorak igrati protiv drugoplasirane selekcije iz grupe D (verovatno Azerbejdžan), dok će Kazahstan igrati sa prvom eipom iz iste grupe (verovatno Italija).