0

EP U FUTSALU: Pobede Rusije i Italije

Objavljeno: 04.02.16 u 00:05

Drugog dana Evropskog prvenstva u futsalu koje se održava u Beogradu odigrana su još dva meča, po jedan u grupama C i D.

Najpre je Rusija u duelu sa Kazahstanom trijumfovala sa 2:1 (2:1), a sva tri gola viđena su u prvom poluvremenu. Oba gola za „zbornaju“ dao je Romulo koji je pogađao u razmaku od samo 27 sekundi odnosno oba pogotka Rusija je postigla u 12. minutu.

Samo minut kasnije Žamankulov je smanjio na 2:1 i tako najavio veliku neizvesnost do kraja utakmice, ali to je bilo sve od Kazahstanaca koji nisu uspeli da dođi makar do boda.

U grupi D Italija je neočekivano lako izašla na kraj sa vrlo dobro selekcijom Azerbejdžana pobedivši sa 3:0 (1:0).

„Azuri“ su do ključne prednosti došli u samoj završnici prvog i na samom početku drugog poluvremena kada je Aleks Merlim pogađao gol Azera. Tačku na ovaj duel stavio je Gijason u 29. minutu.