0

LIGA KUP ENGLESKE: ‘Građani’ preokretom do finala (VIDEO)

Objavljeno: 27.01.16 u 23:04

Protivnik Liverpulu u finalu Liga kupa  biće ekipa Mančester Sitija.

Izabranici Manuela Pelegrinija će u finalu Liga kupa imati  šansu za osvajanje prvog trofeja ove sezone. U revanš meču polufinala na svom stadionu dobili su Everton sa 3:1, a ukupnim rezultatom 4:3.

‘Karamele’ su povele u 18. minutu posle solo prodora Barklija i fantastičnog šuta sa ivice šesnaesterca.

0-1 Ross Barkley – Manchester City v… by zidanekrisz

(izvor: dailymotion/zidanekrisz)

Usledio je veliki pritisak Sitija, koji golom kruniše Fernandinjo u 24 minutu, posle blokiranog udarca Aguera.

1-1 Fernandinho – Manchester City v… by zidanekrisz

U drugom delu meča obe ekipe su krenule oštro, prštalo na sve strane, ali su ‘građani’ imali više sreće i 20 minuta pre kraja Kevin De Brujn donosi prednost od 2:1. Ekipa Sitija je kod ovog gola imala i naklonost sudije koji nije primetio da je Sterlingu pri asistenciji ka Belgijancu lopta ‘pobegla’ u gol aut.

Kevin De Bruyne Goal – Manchester City 2… by Football–Live

(izvor: dialymotion/football live)

A tačku na ovaj meč i pobedu ‘građana’ stavio je Kun Aguero, nakon asistencije De Brujna u 76. minutu.

Sergio AgueroGoal – Manchester City 3 – 1… by Football–Live