0

VREMEPLOV: Da nije bilo ovoga, možda ne bi bilo ni Barselone kakvu danas poznajemo (VIDEO)

Objavljeno: 26.01.16 u 18:49

Gol koji je skrenuo pažnju svetske javnosti na jednog od najboljih igrača u istoriji fudbala – Ronaldinja.

Iako i pre toga poprilično dobar u ekipi PSŽ-a, Ronaldinjo je pažnju svetske javnosti definitivno skrenuo na sebe početkom 50. minuta meča protiv Engleske na prvenstvu sveta 2002. godine.

U pitanju je bio susret četvrtfinala. Brazil je u meč ušao nakon rutinske pobede nad Belgijom od 2:0, dok su Englezi u prvom poluvremenu Dancima dali tri gola, i obezbedili prolazak u četvrtfinale.

Tako su i nastavili, pošto su poveli u 23. minutu golom Majkla Ovena, ali je u zaustavnom vremenu prvog poluvremena Rivaldo izjednačio.

Onda je na scenu stupila magija iz noge nasmejanog Brazilca koji je tek krčio put ka zvezdama.

Kleberson je fauliran na desnoj strani terena, na četrdesetak metara od gola Engleske. Ronaldinjo je namestio loptu, i, dok su svi očekivali centaršut, poslao lob ka golu Engleske. Lopta, iako je dugo putovala, bila je neuhvatljiva za Dejvida Simana – 2:1, za veliko slavlje Brazilaca.

Uživajte u čistoj magiji velikog majstora sa loptom…

(Izvor: Youtube/WWE Highlights Master)