0
Košarka

DERBI GRČKE: Spanulis naneo prvi poraz Đorđeviću u prvenstvu (VIDEO)

Objavljeno: 25.01.16 u 20:37

U velikom atinskom derbiju Olimpijakos je savladao Panatinaikos 80:66 ( (27:9, 26:20, 13:25, 14:12) i izjednačio se sa „zelenim“ na čelu tabele.

Bio je ovo prvi poraz za selektora Srbije Aleksandra Đorđevića u grčkom prvenstvu. I to zaslužen. Olimpijakos je u prvoj četvrtini dozvolio sve devet poena rivalu, a postigao je čak 27. Do poluvremena crveno-beli su otišli na „plus 24“ zahvaljujući sjajnom Spanulisu koji je ubacio 16 poena. kao i Strouberiju i Heketu.

vasilis-spanulis

Panatinaikos je u trećoj četvrtini (25:13) uspeo da ublaži visok poraz. Kod „zelenih“ istakao se Feldin sa 16 poena, Raduljica je imao 12, a solidan je bio Focis. Aleksandar Pavlović je ubacio tri poena, koliko je imao i Kuzmić. Sa druge strane najraspoloženiji je bio Spanulis sa 17 poena, od čega je 16 „upisao“ u prvih 20 minuta igre. Milutinov je zabeležio šest poena.

(Izvor: YouTube/WM Media)

Olimpijakos i Panatanaikos sada dele prvo mesto na tabeli sa skorom 14-1.