0

SERIJA A: ‘Juventus arena’ ponovo slavi Paola Dibalu! (VIDEO)

Objavljeno: 24.01.16 u 22:42

U derbiju 23. kola italijanske Serije A Juventus je na svom stadionu savladao Romu minimalnim rezultatom 1:0 (0:0).

Pre ovog meča Juventus je imao 10 uzastopnih pobeda, a Roma samo jednu u poslednjih sedam utakmica. Nije došla do nje ni u osmom vezanom susretu, dok je Juventus svoj niz produžio do broja 11.

Utakmica je bila borbena, a taktički potezi dva trenera doprineli su da ne deluje previše zanimljivo u većem delu.

Dugo je Roma odolevala Juvenutusu dok se ponovo nije pojavio Paolo Dibala, maestralni napadač koji je u 77. minutu razgalio navijače na prepunoj Juventus areni. Asistent je, naravno, bio Pol Pogba.

Roma nije imala spreman odgovor, iako je posle samo par minuta Edinu Džeku opravdano poništen gol zbog prekršaja nad svojim čuvarem, dok je u 88. minutu Miralem Pjanić probao iz slobodnog udarca sa oko 20 metara, ali je živi zid Juventusa to izblokirao i sačuvao pobedu svom timu.