0
Košarka

KLS: Zemunci se sapleli u Subotici, jedan Pot nedovoljan

Objavljeno: 22.01.16 u 23:43

Danas je u Subotici odigran uvodni meč 17. kola Košarkaške lige Srbije, u kojem je domaći Spartak pobedio Mladost iz Zemuna rezultatom 81:75.

U veoma zanimljivom i dinamičnom meču, pred oko 500 gledalaca, gosti iz Zemuna nisu uspeli da opravdaju ulogu umerenog favorita u današnjem meču. I pored toga što su u ovom meču igrali znatno oslabljeni neigranjem dva možda i najbolja igrača (kapiten Predrag Prlja i najbolji strelac ekipe Branislav Jančikin), Subotičani su uspeli da slave, i tako se osvete Zemuncima za ubedljivi poraz iz prvog dela prvenstva od čak 36 poena razlike.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, na veliki odmor se otišlo sa rezultatom u egalu 40:40. U drugom poluvremenu, košarkaši domaćeg Spartaka su dodali gas i na kraju meč rešili u svoju korist sa 81:75. Sa ovim porazom, ekipa Mladosti se našla korak dalje plasmanu u Superligu Srbije i borbi sa našim najboljim ekipama, koje trenutno nastupaju u ABA JTD ligi.

U pobedničkoj ekipi, koja je bila izuzetno raspoložena u šutu (ubacili su 12 trojki – 12/26), najefikasniji su bili Davorin Kuntić i Milan Vulić sa po 18 poena. Dobru partiju je pružio i Aleksandar Jevđić koji je dodao 13 poena i ostvario jedanaest skokova. U ekipi Mladosti, briljirao je Subotičanin Stefan Pot koji je ubacio 31 poen, ostvarivši indeks korisnosti od čak 39, ali on nije bio dovoljan da bi se izbegao osmi poraz.

Šampionat Srbije se nastavlja mečevima koji su na programu u subotu i nedelju, 23 i 24. januara.