AdmiralBet ABA Liga

ABA JTD: Budućnost teško do trujumfa u Valjevu

Objavljeno: 22.01.16 u 22:04

U okviru 21. kola regionalne košarkaške lige odigran je prvi meč, između valjevskog Metalca i lidera podgoričke Budućnosti.

Ekipa Metalca odlično je otvorila utakmicu i povela sa 4:0, zatim je usledio pad u igri Valjevčana što je podgorička ekipa iskoristila i trojkom Šehovića dolazi do prve prednosti od 7:4. Od tog trenutka Budućnost je vodila a Metalac ‘jurio’ rezultat.

Šuterski raspoloženi Šehović najviše je doprineo tome da Budućnost ima zavidnu prednost nakon prve četvrtine.

Drugi deo prvog poluvremena Podgoričani su nastavili sa održavanjem prednosti uz veći otpor Metalca, tako da je taj deo igre zavšen sa 19:16 u korist Podgoričana. Konačni rezultat pre pauze bio je 28:40.

Treća deonica nam donosi mnogo bolju igru Metalca koji sada iskorišćavaju promašaje Budućnosti i stižu ih na dva koša zaostatka.

na polovini poslednje četvrtine gosti se ponovo odlepljuju na osam poena razlike. ZAtim je usladila penal završnica u kojoj su uspešniji bili gosti, tačnije precizni sa linje sobodnih bacanja bili su Šehovć i Dženkins.

Na kraju 61:67 za Podgoričane (12:21, 16:19, 16:8, 17:19).