0
Američki fudbal

NFL: Prvi put u istoriji – gosti pobedili u sva četiri ‘vajld-kard’ duela

Objavljeno: 11.01.16 u 08:54

Kao i u subotu i u nedeljnim NFL plej-of duelima pobede su odneli gostujući timovi.

Istina Sijetl je imao mnogo sreće u Minesoti pošto je kiker Bler Volš na 27 sekundi pre kraja promašio šut za pobedu sa svega 27 jardi iako je pre toga pogađa sa veće udaljenosti.

Vodili su Vikinzi većim delom meča, u poslednju deonicu ušli sa prednošću od 9:0, ali je onda na scenu stupio kvoterbek Sihoksa Rasel Vilson koji je bacio 142 jarde, ali uz učinak od samo 50% (13/26). Svakako moramo da napomenemo da je utakmica odigrana po velikoj hladnoći što je svakako bila otežavajuća okolnost za sve igrače.

Grin Bej je praktično porazom od Minesote u 17. vikendu izabrao za plej-of rivala ekipu Vašingtona, a posle 20-ak minuta igre činilo se da su pogrešno birali.

Vodili su Redskinsi sa 11:0 u 17. minutu posle jednog sejftija, šuta za tri poena i tačdauna. Međutim, tek tada je proradio Rodžers koji je do poluvremena bacio dva tačdauna za potpuni preokret 11:17.

Uspeo je domaćin ponovo da dođe do prednosti početkom treće deonice, ali tu je bio i početak kraja za Vašington koji više nije poentirao do kraja utakmice za razliku od Pekersa koji su imali još dva tačdauna i jedan pogodak za tri poena.

Blistao je Eron Rodžers koji je bacio za dva tačdauna, 210 jardi uz solidan procenat uspešnosti (21/36). Na drugoj strani domaće je u napadu odlično vodio Kazns sa čak 329 prebačenih jardi i bez presečene lopte iako je imao čak 46 pokušaja od čega 29 uspešnih.