U organizaciji Agencije Sport plus, u Beogradu je od 27. do 29. decembra 2015. godine održan XII međunarodni Novogodišnji rukometni turnir ”Terme Čatež” 2015, pod sloganom ”Svi za sport – Sport za sve”.


Na ovom tradicionalnom takmičenju i druženju mladih rukometaša, koji je inače sa najdužim stažom na ovim prostorima, učestvovalo je 108 ekipa (60 muških i 42 ženske ekipe mlađih uzrasnih kategorija i 6 muških studentskih ekipa) sa preko 1700 takmičara iz 60 klubova, iz 40 gradova iz Francuske, Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Makedonije, Crne Gore i Srbije.


Osim dečaka i devojčica rođenih 1999, 2001. i 2003. godine, prvi put ove godine organizovan je i Međunarodni novogodišnji turnir za akademce, odnosno studente viših i visokih škola. Tokom trodnevnog takmičenja odigrano je 229 utakmica u pet beogradskih sportskih dvorana: Hala Sportova Novi Beograd, SC Šumice, Hala Pinki, SC Vračar i SD Radnički. Utakmice su uspešno sudili članovi Zbora rukometnih sudija iz Valjeva, Arilja i Beograda.

Plasmani prve tri ekipe i pojedinačna priznanja

U kategoriji studenata učestvovalo je 6 muških ekipa viših škola i fakulteta iz Slovenije i Srbije.

1. Viša tehnološka škola iz Aranđelovca

2. Rudarsko geološki fakultet iz Beograda

3. Fakultet organizacionih nauka iz Beograda

Najbolji pojedinci su igrač Stefan Bugarčić (VTŠ), golman Nikola Mitrović (VTŠ) i asistent Nenad Nedeljković (Rudar).

U kategoriji dečaka rođenih 1999. godine i mlađi, učestvovale su 24 ekipe iz Francuske, Slovenije, Hrvatske, Crne Gore, Makedonije i Srbije.

1. RK Novi Beograd

2. RK Vojvodina iz Novog Sada

3. RK IM Rakovica iz Beograda

Najbolji pojedinci su igrač Đorđe Pisarić (Novi Beograd), golman Julijan Mali (Vojvodina) i asistent Andrija Milivojević (IM Rakovica)

U konkurenciji devojčica rođenih 1999. godine i mlađe učestvovalo je 12 ekipa iz Slovenije, Crne Gore, Makedonije i Srbije.

1. RK Krim 1 iz LJubljane

2. RK Krim 2 iz LJubljane

3. RD Zagorje iz Zagorja, Slovenija

Najbolji pojedinci su igrač Jelena Gavrilović (Krim 2), golman Maja Šućur (Krim 1) i asistent Maša Senrajt (Krim 2).

U konkurenciji dečaka rođenih 2001. godine i mlađi, učestvovalo je 8 ekipa iz Francuske, Slovenije, Crne Gore, BiH i Srbije.

1. RK Vojvodina iz Novog Sada

2. RK Crvena Zvezda iz Beograda

3. RK Novi Beograd

Najbolji pojedinci su igrač Miloš Gaković (Vojvodina), golman Dušan Tasić (Novi Beograd) i asistent Jovica Nikolić (Vojvodina).

U konkurenciji devojčica rođenih 2001. godine i mlađi, učestvovalo je 18 ekipa iz Slovenije, Crne Gore i Srbije.

1. ŽDRŠ Vrhnika iz Vrhnike, Slovenija

2. RK Sloven iz Rume

3. RK Krim iz LJubljane

Najbolji pojedinci su igrač Tia Robida (Vrhnika), golman Zala Miklič (Krim) i asistent Iva Vuičić (Sloven).

U konkurenciji dečaka rođenih 2003. godine i mlađi, učestvovalo je 18 ekipa iz Slovenije, Crne Gore, BIH i Srbije.

1. RK Novi Beograd

2. RK Partizan iz Beograda

3. RK Šamot 65 iz Aranđelovaca

Najbolji pojedinci su igrač Matija Lakić (Novi Beograd), golman Ilija Tomašević (Partizan)i i asistent Đorđe Krević (Šamot 65).

U konkurenciji devojčica rođenih 2003. godine i mlađe, učestvovalo je 12 ekipa iz Slovenije, Crne Gore i Srbije.

1. RK Krim iz LJubljane

2. RK Kolubara iz Lazarevca

3. RK PG BEK iz Podgorice

Najbolji pojedinci su igrač Ela Čuček (Krim), golman Anisa Budimljić (Krim) i asistent Anđela Kovačević (PG Bek).

U svim kategorijama, peharima i medaljama nagrađene su prve tri najbolje plasirane ekipe, kao i najbolji igrač, golman i asistent. Na finalnim utakmicama nagrađeni su najbolji pojedinci tih utakmica.

Za MVP igrača XII NRT proglašen je Đorđe Pisarić, 1999. godište, član RK Novi Beograd kome je pripao trofej ”Milenko Stojković”, koji nosi ime tragično nastradalog mladog rukometaša i učesnika nekoliko NRT-a. Najuspešniji trener XII NRT-a je Aleksandar Marković iz RK Novi Beograd.