Košarka

NBA: Poraz Minesote, da li je ovo najava da se Bjelica budi? (VIDEO)

Objavljeno: 01.01.16 u 10:03

Dok se širom sveta čekala Nova godina, u najjačoj ligi sveta se ‘pikala’ košarka.

Za nas najinteresantniji meč bio je između Detroita i Minesote koji su Pistonsi dobili sa ubedljivih 115:90. „Vukovi“ su fenomenalno odigrali prvu četvrtinu, imali prednost 16:7, ali su kasnije pali i na poluvreme otišli sa „minsu osam“ 45:37. Treću deonicu obeležio je „sajam koševa“, pošto su oba tima ubacila po 33 poena. Tačku na „j“ Detroit je stavio u poslednjih 12 minuta kada je slavio sa ubedljivih 37:20.

Dobra vest za naše navijače jeste ta da se Nemanja Bjelica koliko-toliko probudio. On je za 26 minuta na parketu ubacio pet poena uz šut iz igre 2-6 i za tri 1-2. Imao je i tri skoka. Najefikasniji u redovima poraženog tima bio je Tuns sa 22 poena, a koš manje je postigao Vigins. Kod pobednika najbolji strelac je bio Dramond sa 23 poena i čak 18 skokova, Koldvel-Pop je „upisao“ 22 poena, a Džekson 19.

(Izvor: YouTube/XimoPierto2)

U derbiju večeri Golden Stejt je kao gost savladao Hjuston 114:110 u pravom „revolveraškom“ obračunu Tompsona sa jedne i Hardena sa druge strane. „Ratnici“ su posao završili dva i po minuta pre kraja kada su vodili sa 111:102. U poslednji minut najbolji tim lige je imao vođstvo 114:104, ali su „rakete“ sa dve trojke ublažile poraz. Tompson je ubacio 38 poena uz šest pogođenih trojki, a pratio ga je Igudala sa 20 koševa. Karija nije bilo u timu. Sa druge strane po navici je briljirao Harden sa 30 poena, dok je Hauard „upisao“ 21 koš, ali ne dovoljno da se nanese treći poraz šampionu.

(Izvor: YouTube/NBAClip)

Detorit – Minesota 115:90
Indijana – Milvoki 116:120
Hjuston – Golden Stejt 110:114
Nju Orleans – LA Klipers 89:95
Oklahoma – Finiks 110:106
Juta – Portland 109:96