14
Evroliga

EL: Zvezda od gotovog ponovo napravila veresiju, Šarić tri sekunde pre kraja ‘ukrao’ pobedu (VIDEO)

Objavljeno: 30.12.15 u 19:57

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Anadolu Efesa u Istanbulu u prvom kolu TOP 16 faze Evrolige rezultatom 85:84 (25:23, 19:31, 17:18, 24:12).

Crvena zvezda takmičenje u TOP 16 fazi Evrolige počela je ne izuzetno neugodnom gostovanju u Istanbulu. Dvorana ‘Abdi Ipekči’ za mnoge je ove sezone bila neosvojiva tvrđava i Zvezdi nisu date preterano velike šanse, ali su izabranici Dejana Radonjića pokazali da imaju kvalitet da se suprotstave svakom.

To je bilo vidljivo već u prvoj četvrtini, izrazito efikasnoj, u kojoj je Anadolu Efes pokušavao da se odlepi, ali bezuspešno, pa je posle prvih 10 minuta rezultat ostao u egalu (25:23).

(Izvor: youtube / Sport Nation)

A onda su gosti iz Beograda u drugoj deonici zaigrali još bolje, kako u napadu, tako i u odbrani, pa su u samoj završnici poluvremena sa nekoliko pogodaka izvan linije 6,75 furiozno došli do dvocifrene prednosti. Tako je se na veliki odmor otišlo rezultatom 54:44 u korist Zvezde.

Videlo se da šampion Srbije i regionalne ABA lige ima snage da se suprotstavi favorizovanom protivniku, čak i pored promena koje su zadesile tim u prethodnih desetak dana.

To se potvrdilo u trećoj deonici u kojoj je Zvezda sigurnom igrom čuvala stečeno vođstvo. Čak imala nekoliko prilika da prelomi meč, dolazila i do 15 poena viška, ali je na kraju tog dela meča rezultat glasio 72:61. Ne bi bilo tako da je priznat pogodak Kvinsija Milera na isteku tog kvartala, ali je sudija ipak poništio taj pogodak posle pregledanog snimka u pauzi.

A onda je usledio blagi pad u igri Crvene zvezde. U prvih 80 sekundi igre u poslednjoj deonici Efes je sa dva pogotka Šarića i jednom trojkom Osmana došao do serije 7:0. Time je potpuno vraćena rezultatska neizvesnost u meč, pa je Zvezda gotovo iznenada, u kratkom vremenskom intervalu, dovela u veliko pitanje svoj trijumf.

Ušlo se u izuzetno neizvesnih poslednjih nekoliko minuta, bilo je dosta nervoze na obe strane, što je rezultovalo greškama, reklo bi se neuobičajenim za oba tima.

Rezultat 81:81 na ulasku u poslednja dva minuta garantovao je dramu u finišu, a onda je Branko Lazić trojkom doneo Zvezdi blagu prevagu i vođstvo od tri poena. Odgovorio je Grejndžer, a na 21 sekunt do kraja i pri pola koša Micić je promašio ‘flouter’ i Efesu je ostao 21 sekund za vođstvo.

Do njega su došli pogotkom iz skraćenog kornera Darija Šarića na samo tri sekunde do kraja. Zvezda je izvela loptu iz polovine protivnika, doturila loptu do centra Cirbesa, ali on iz okreta nije uspeo da poentira, iako je delovalo da je bio fauliran. Sudije su progledale kroz prste domaćinu i bodovi su ostali u Istanbulu.

Najefikasniji na ovom susretu bili su centri oba tima, Maik Cirbes sa 22 i Brajan Danston sa 21 poenom. Uz njih u redovima Zvezde Miler je postigao 12, Simonović i Lazić po 10 koševa, dok su u domaćem sastavu Dibler i Grejndžer postigli po 13 poena.