0
AdmiralBet ABA Liga

ABA JTD: Ciboni pripala triler završnica u Ljubljani, i to kakva! (VIDEO)

Objavljeno: 30.12.15 u 22:00

Pobedom Cibone nad Olimpijom u Ljubljani rezultatom 67:68 (13:27, 11:12, 23:12, 20:17) odigrana je i poslednja utakmica u 2015. godini u regionalnom takmičenju.

Bio je ovo derbi nekada velikih rivala, što su oni i sada, ali Olimpija i Cibona više nisu ni blizu svog nekadašnjeg standarda i borbe za titulama. Ali je uvek zanimljivo, pa izuzetak nije bio ni duel u okviru 17. kola regionalne lige, kojom je stavljena poslednja ‘klapna’ za 2015. godinu.

Cibona je razbila domaćina u prvoj četvrtini, koji su se probudili tek u drugom poluvremenu i uspeli da otope zaostatak do finiša meča. Tada je Olimpija imala i napad za pobedu, ali je Lapornik promašio, a onda je i neshvatljivo fauliran Krušlin, koji je pogodio prvo, promašio drugo slobodno bacanje tako doneo veliku pobedu ‘cibosima’.

(Izvor: Youtube / ABA liga j.t.d)

Najefikasniji je bio upravo Krušlin sa 16 poena, dok je u poraženom sastavu najbolji bio Zagorac, strelac 15 koševa.