0
AdmiralBet ABA Liga

ABA JTD LIGA: Mega ispustila pobedu, Dragićević pogurao Budućnost

Objavljeno: 24.12.15 u 21:15

U poslednjem meču 16. kola ABA JTD lige Budućnost je u Sremskoj Mitrovici savladala Mega Leks 83:81 (14:22, 20:18, 25:18, 20:23).

Bila je četa Dejana Milojevića na korak do pobede protiv lidera ABA lige, ali je u neizvesnoj završnici gost slavio. Mega Leks je kontrolisao igru u prvom poluvrmenu, ali je Budućnost preokrenula u drugom i većim delom vodila sa pet poena razlike. Ipak, dva minuta pre kraja Ivanović je pogodo trojku i tim iz Sremeske Mitrovice je poveo sa „plus šest“ 78:72. Tada na scenu stupa Dragićević koji sa dve trojke, uz poene Marića poravnava na 80:80. Minut pre kraja Luvavu je imao dva bacanaj, a iskoristio je samo jedno za vođstvo domaćina 81:80, u sledećem napadu Dženkins je „flouterom“ preokrenuo na 81:82. Šest sekundi pre kraja utakmice Kuk je poslao Kabu na liniju za slobodna bacanja, ali igrač Mega Leksa nijednom nije bio precizan. Kuk je sa druge strane povisio na 83:81. Pet sekundi je ostalo domaćinu da dođe do izjednačenja ili pobede, ali je Simeunović promašio šut za tri poena i Budućnost je preživela neugodno gostovanje.

Podgoričane je do pobede vodio Marić sa 16 poena, Kuk je ubacio 14, a Dragićeviž 13 koševa. Sa druge strane blistao je Luvavu sa 20 poena, Jaramaz je imao dva poena manje, a Kaba 14 koševa.