0

SERIJA A: Mihin Milan konačno ubedljiv i to posle preokreta (VIDEO)

Objavljeno: 20.12.15 u 20:10

Fudbaleri Milana ostvarili su trijumf na gostovanju Frozinoneu (4:2), a bodove su osvojili i Sampdorija nad Palermom 2:0 i Udineze protiv Torina (1:0).

Fudbaleri Milana i treći put uzastopno igrali su protiv ‘davljenika’, odnosno, tima koji se nalazi u zoni ispadanja. Posle dva remija protiv Karpija i Verone, strepeo je tim Siniše Mihajlovića i na gostovanju Frozinoneu.

Posebno posle prvog gola koji je za domaći tim postigao Ciofani u 19. minutu. Minimalnom prednošću Frozinone je otišao na odmor, ali je onda u prvih 10 minuta Milan preokrenuo. Prvo je u 50. minutu Abate izjednačio, a onda Karlos Baka pet minuta kasnije doneo potpuni preokret ekipi iz grada mode.

Golom Aleksa u 77. minutu Siniša Mihajlović je mogao lakše da diše, ali je nove nemire uneo Dionisi šest minuta pre kraja. Strepeo je Milan za bodove do kraja, sve dok Bonaventura nije doneo novu dvostruku prednost i konačnu pobedu od 4:2.

U isto vreme igrali su Sampdorija i Palermo, a tim iz Đenove je došao do sigurne pobede. Međutim, do nje su došli tek u drugom poluvremenu, golovima Sorijana i Ivana u 53. odnosno 76. minutu.

Udineze je uspeo da slavi na vrlo neugodnom gostovanju ekipi Torina. ‘Bikovi’ su očigledno uzdrmani porazom od Juventusa u osmini finala Kupa Italije (4:0), a danas su poraženi od ‘zebri’ golom Perike u 41. minutu, iako su od 64. minuta imali igrača više zbog isključenja Vagea.