0

PRIMERA: Malaga u finišu srušila ‘osakaćeni’ Atletiko Madrid (VIDEO)

Objavljeno: 20.12.15 u 22:33

Atletiko je od 56. minuta igrao sa igračem manje, što je Malaga iskoristila i slavila golom tri minuta pre kraja.

Atletiko je eventualnom pobedom mogao da se odlepi na tabeli, makad dok Barselona zaostaje po broju odigranih utakmica, zbog takmičenja na Svetskom klupskom prvenstvu. Međutim, ništa im danas nije išlo od ‘noge’.

Prvo poluvremen bilo je vrlo izjednačeno, velika borba na sredini terena smanjila je broj pravih šansi, a onda je u 56. minutu drugi žuti karton zbog igranja rukom Gabija promenio tok meča.

Od tog momenta Malaga je preuzela konce igre u svoje ruke, mnogo više napadala, a Atletiko je pretio iz kontranapada. Tako je Fernando Tores desetak minuta pre meča imao fenomenalnu priliku za koju se sam izborio, ali je golman pročitao njegovu nameru i ukrotio mu slab udarac.

Kazna je stigla u najgorem trenutku. U 87. minutu Čarls je uz mnogo sreće i odbitak od noge Godina koji je bio u skoku, savladao Oblaka i doneo veliku radost domaćoj publici.

Bio je to prvi poraz Atletiko Madrida još od 26. septembra ove godine.

Nešto ranije odigrana su tri meča i zanimljivo, sva tri su završena pobedama od 2:0. Bodove su odneli Atletik Bilbao nad Levanteom, Selta nad Granadom i Viljareal protiv Real Sosijedada.