0

BUNDESLIGA: Šalke minimalcem do mesta koja vode u LŠ (VIDEO)

Objavljeno: 18.12.15 u 22:30

U premijernom meču Bundeslige Šalke je kao domaćin savladao Hofenhajm 1:0 (1:0).

Posle dugo vremena tim iz Gelzenkirhena je ponovo među četiri najbola tima u Nemačkoj. Bar u narednih 20 sati. Šalke je na svom terenu savladao očajni Hofenhajm sa 1:0, i to zasluženo.

„Plavi“ su zapretili u 7. minutu, ali je Goretcka sa nekoliko metara šutirao pored gola. U 28. minutu domaćin je poveo. Gajs je centrirao, a Moting nije gledao loptu, ipak ju je nekako zahvatio i savladao golmana gostiju. Ispostaviće se za konačnih 1:0.

(Izvor: RuTube)

Šalke je do 2:0 mogao u 38. minutu, ali je Di Santo bio neprecizan. Najveću šansu Hofenhajm je imao u 69. minutu, ali je pokušaj Vargasa otišao preko gola, a tako i jedina prilika za goste da promene razultat.