4

E, TO JE MITROVIĆ: Postigao gol i asistirao u nadoknadi za veliku pobedu Njukasla! (VIDEO)

Objavljeno: 13.12.15 u 18:58

Srpski napadač konačno je dobio priliku od Stiva Meklarena i iskoristio ju je na najbolji mogući način.

Aleksandar Mitrović i njegov Njukasl gostovali su na ‘Vajt Hart Lejnu’ ekipi Totenhema i po stanju na tabeli bili su autsajderi. Tako je bilo i posle prvih 45 minuta kada je Totenhem vodio golom Dajera u 39. minutu.

Međutim, u nastavku se menadžer Njukasla konačno odlučio da šansu pruži Aleksandru Mitroviću i on je bio čovek odluke i preokreta. Prvo je u 74. minutu uspeo da konačno prekine svoj post i postigne gol sa manje od metar od gol-linije, kojim se Njukasl vratio u meč i stekao samopouzdanje za završnicu meča.

A onda je to samopouzdanje i kvalitet Mitrovića iskoristio na najbolji mogući način i došao do sva tri boda. Asistent je bio srpski napadač, koji je sjajno glavom prebacio odbranu gostiju i uposlio Pereza čiji šut Ugo Loris nije uspeo da ukroti.

Osim pobede Njukasla nad Totenhemom, iznenađenje je priredio i VBA koji je na ‘Enfildu’ bio blizu pobede, a na kraju je osvojio bod rezultatom 2:2 (1:1).

I na tom susretu su domaći poveli, golom Hendersona, ali je prvi Dovson izjednačio u 30. minutu, da bi u 73. prednost gostima doneo Olson, posle odlično izvedenog kornera Branta.

Bod ekipi Jirgena Klopa doneo je rezervista Ogiri i to u šestom minutu nadoknade vremena.