0

PREMIJER LIGA: Ture u 92. minutu doneo tri boda Sitiju (VIDEO)

Objavljeno: 12.12.15 u 18:02

U 16. kolu Premijer lige Mančester siti je u neverovatnoj završnici savladao Svonsi 2:1 (1:0).

„Građani“ nisu imali pravo na „kiks“, a izvukli su se u 92. minutu. Četa Manuela Pelegrinija imala je sreće u 6. i 15. minutu, pošto je Hart skinuo pokušaje Routlidža i Sigurdsona. Kazna za promašaje Velšane je stigla u 23. minutu kada je Boni bio precizan za 1:0. Činilo se da će Siti stići do rutinske pobede, ali…

Fernandez je u 90. minutu iz zadnje linije uposlio rezervistu Gomisa, a Francuz je sa nekih 10 metara iskosa „probušio“ mrežu na Etihadu. Činilo se da će Svonsi odneti bod kući, ali je u 92. minutu Ture pokušao iz nemoguće pozicije, lopta je pogodila defanzivca „crnih labuda“ i završila u golu za konačnih 2:1.

(Izvor: RuTube)

U ostalim utakmicama se napadači nisu istakli, te je na tri utakmice viđeno dva gola. Kristal Palas je sa 1:0 bio bolji do Sautemptona, za koji je Tadić odigrao 15 poslednjih minuta, dok je Votford kao gost sa 1:0 savladao Sanderlend.