0

FOTO screenshot

PRIMERA: Sosijedad imao posed lopte i inicijativu, ali je morao da spašava bod (VIDEO)

Objavljeno: 11.12.15 u 22:57

U prvoj utakmici 15. kola španske Primere Getafe i Real Sosijedad su podelili bodove u predgrađu Madrida, a rezultat je bio 1:1 (0:0).

Bio je ovo duel dve ekipe različitih stilova igre. Real Sosijedad je imao daleko veću inicijativu i posed lopte, čak 64 posto, ali im to nije mnogo pomoglo ni ovog puta. Getafe je bio izuzetno opasan iz kontre, posebno na svom terenu.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali jeste već u prvom minutu drugog. Sarabija bio strelac za domaći tim, tako da je sav posed lopte Sosijedada do tog momenta pao u vodu.

Gosti su došli u situaciju da spašavaju ‘živu glavu’, a u tome su uspeli u 67. minutu kada je jedan od najboljih fudbalera Sosijedada Agireče izjednačio na 1:1.

Rezultat se vratio u egal i ispostavilo se da je to bio konačan ishod, kojim je Hetafe došao do 15, a Real Sosijedad do 16 boda u sezoni.