0
Košarka

NBA: Bjelica solidan u rušenju Kobija, Bobija ponovo ni u protokolu (VIDEO)

Objavljeno: 10.12.15 u 08:48

U noći između srede i četvrtka odigrano je deset utakmica u okviru najjače košarkaške lige na svetu.

Minesota našeg Nemanje Bjelice igrala je protiv Los Anđeles Lejkersa i u tom susretu viđena je sjajna košarka. Neizvesnost takođe nije izostala, pošto je utakmica u regularnom delu završena rezultatom 114:114. Nakon dodatnih pet minuta, ne toliko efikasnih kao u dotadašnjem toku meča, srećnija je bila Minesota koja je na kraju slavila sa 122:123.

Srpski reprezentativac proveo je na parketu 21 minut i za to vreme postigao je šest poena uz šut za dva 3-5 i po jedan promašaj sa linije penala i za tri poena. Imao je i četiri skoka i dve asistencije. Blistao je Kevin Martin sa 37 poena, dok je Tauns dodao 26 poena i 14 skokova. U ekipi Lejkersa Danđelo Rasel je ubacio 23, Rendl je dodao 20, a Kobi Brajant 11 poena.

San Antonio doživeo je poraz na gostovanju Torontu u Kanadi, a ponovo u sastavu Sparsa nije bilo Bobana Marjanovića, tačnije Greg Popovič ga nije ubacio ni u protokol o utakmici. Možda bi on iskoristio izostanak Jonasa Valančijunasa pod košem Reptorsa, ali to nikada nećemo saznati.

Najbolji je bio Demar Derozen strelac 28 poena, dok ga je u stopu pratio Kajl Lauri sa 19. To je bilo dovoljno za pobedu od 97:94, pošto su u ekipi iz Teksasa najefikasniji bili Manu Đinobili sa 17 i Lamarkus Oldridž sa 13 postignutih poena.

Sjajan meč viđen je i u prestonici gde je Hjuston predvođen Džejmsom Hardenom ostvario pobedu nad Vašingtonom u neizvesnoj završnici rezultatom 109:103. ‘Brada’ je postigao čak 42 poena i tako je neutralisao oporavljenog Džona Vola na drugoj strani koji ubacio 26 poena i podelio 12 asistencija svojim saigračima.