LŠ: Barselona poslala nesrećnu Romu dalje, Žiru utišao Pirej, Murinjo preživeo (VIDEO)

Objavljeno: 09.12.15 u 22:55

Poslednje mečeve grupne faze Lige šampiona obeležila je „ludnica“ iz koje su srećni izašli Roma, Arsenal, Dinamo Kijev, Gent i Čelsi.

E GRUPA

Barselona je odavno obezbedila plasman u osminu finala, te je u Levarkuzen došla na ekskurziju. Bajeru je samo pobeda igrala za prola dalje i na kraju 1:1. Povela je Barselona preko sjajnog Mesija u 20. minutu, ali je Ćićarito tri minuta kasnije poravnao na 1:1. Imali su „apotekari“ tri sjajne šanse pred kraj meča, ali su na kraju morali da se zadovolje Ligom Evrope.

„Smešna“ Roma je među 16 najboljih timova Evrope. Ali, kako? Nezasluženo! Izgubila je „vučica“ od BATE Borisova 3:2 u Belorusiji, a „dželat“ Partizana je izdržao i u revanšu 0:0. Čak su gosti bili bliži pobedi, a mogli su i do osmine finala da je Filip Mladenović bio precizniji. Roma kao druga ide dalje, zbog boljeg međusobnog skora od Leverkuzena.

F GRUPA

Bajern je gostovao u Zagrebu, čisto da vidi imali u „komšiluku“ nešto novo. Baš ništa, dva „projektila“ Levandovskog za 0:2 i overu prvog mesta.

Daleko interesantnije je bilo u Pireju gde je Olimpijakos dočekao Arsenal. „Tobdžijama“ je trebala pobeda od dva gola razlike, mnogi su mislili da nema šanse u „paklu“ Karaiskakija, ali ih je razuverio Žiru. Francuz je postigao het-trik i četu Arsena Vengera poslao prvo među 16 najboljih.

G GRUPA

Tri tima su bila kandidati za plasman u osminu finala. Odlučivao je meč Čelsija i Porta na Stamford Bridžu. „Plavci“ su slavili sa 2:0. „Zmajevi“ su primili nesrećan autogol u 12. minutu, a Viljan je stavio tačku na „j“ u 52. minutu.

Lak posao je imao Dinamo koji je u Kijevu sa 1:0 savladao Makabi. Srpski golman Rajković primio je nesrećan gol, pošto je prvo morao da brani šut saigrača, a potom i Garmaša, ali bezuspešno. Na kraju Čelsi je bio prvi, a Ukrajinci drugi. Porto će u Ligu Evrope.

(Izvor: RuTube)

H GRUPA

Grupa iznenađenja. Lion je bez sportskog značaja demolirao Valensiju, koja se ovim porazom 2:0 oprostila od „elite“. Strelci za goste bilu su Korne 37. i Lazakate u 76. minutu. To je sve iskoristio Gent, te je pobedio već plasirani u narednu rundu Zenit 2:1. Dugo je bilo 1:1, ali je Milićević u 78. minutu doneo istorijski uspeh Belgijancima.