1

PREMIJER LIGA: Autogol Škrtela i majstorija Vajnalduma kobni po Liverpul (VIDEO)

Objavljeno: 06.12.15 u 18:57

Fudbaleri Njukasla napravili su iznenađenje u pretposlednjem meču 15. kola Premijer lige i na svom terenu savladali Liverpul sa 2:0 (0:0).

Ponovo u ekipi Njukasla nije bilo Aleksandra Mitrovića, jeste na klupi, ali ne i na terenu. Ispostavilo se da nije bilo ni potrebe, s obzirom da je Njukasl savladao Liverpul potezima najboljeg igrača ‘svraka’ ove sezone – Žoržinja Vajnalduma.

U meču u kom je Liverpul uglavnom napadao, a Njukasl stvarao šanse, vođstvo domaćih stiglo je u 69. minutu. U kontranapadu Žoržinjo Vajnaldum je šutirao ili pokušao da centrita iskosa sa desne strane, lopta je zakačila Martina Škrtela i odsela u mreži Simona Minjolea pod samu prečku.

Imao je i Liverpul svojih prilika za gol, do kog je i došao, ali je sjajan pogodak Alberta Morena poništen zbog navodnog ofsajda. Delovalo je da nije bio u nedozvoljenoj poziciji.

I posle svega, u trećem minutu nadoknade, Vajnaldum je došao do svog gola koji će biti upisan samo njemu. Na asistenciju Muse Sisoka majstorski je prebacio Minjolea za konačnih 2:0.