0
AdmiralBet ABA Liga

ABA JTD: Iznenađenje, Metalcu srpski derbi sa Mega Leksom

Objavljeno: 06.12.15 u 19:10

U 13. kolu ABA J.T.D. regionalne lige Metalac je na svom terenu savladao Mega Leks sa 83:76 (15:17, 20:14, 25:23, 23:22).

Domaćin je od sredine druge četvrtine vodio, gosti su u 27. minutu izjednačili na 52:52. Dugo je stajao taj rezultat, ali onda je domačin napravio razliku koju je čuvao do kraja.

Mega je na četvrtom mestu, ovo joj je treći poraz u prvenstvu, dok je Metalac na začelju tabele sa skorom od četiri pobede i osam poraza.

Kutlešić je predvodio domaćina sa 20 poena, uz pomoć Gabrića sa 14 i Maleševića i Jošiloa sa po 11.

Sa druge strane u timu Dejana Milojevića Nikolić je ubacio 15, dva manje ivanović, a Aranitović 12.