0
Evroliga

EL: Lokomotiva deklasirala Žalgiris, Litvanci umalo kao Zvezda

Objavljeno: 27.11.15 u 18:22

Košarkaši Lokomotive iz Kubanja pobedili su na svom parketu ekipu Žalgirisa rezultatom 80:50 (28:14, 25:3, 12:10, 15:23) u sedmom kolu Evrolige.

Lokomotiva je deklasirala goste iz Litvanije koji su poput Crvene zvezde pre nekoliko nedelja u Madridu, umalo oborili negativan rekord po razlici u prvom poluvremenu koji drži podgorička Budućnost iz 2003. godine (61:24 za Montepaski).

Litvanci su odigrali veoma loše, u drugoj četvrtini postigli su samo tri poena za 10 minuta, pa su domaći na poluvremenu već vodili – 53:17.

U timu Lokomotive, najefikasniji je bio Voronov sa 14 poena, dok je u gostujućoj ekipi Vugiukas ubacio 15 poena.

Lokomotiva posle sedam kola deli prvo mesto na tabeli sa Barselonom sa skorom 6/1, dok Žalgiris ima tri pobede i četiri poraza.