0

LIGA ŠAMPIONA: Zenit maksimalno do osmine finala, BATE Borisov iznenadio i Leverkuzen! (VIDEO)

Objavljeno: 24.11.15 u 19:56

Fudbaleri Zenita plasirali su se u osminu finala Lige šampiona kao prvi u grupi H nakon što su danas pobedili Valensiju sa 2:0 (1:0), dok su BATE Borisov i Bajer Leverkuzen remizirali – 1:1 (1:0).

Zenit je potvrdio da je definitivno najbolja ekipa u najslabijoj grupi Lige šampiona i sa maksimalnih 15 bodova plasirao se u osminu finala.

Strelci za Zenit bili su Šatov u 15. i Dzuba u 74. minutu. Mogao je Zenit da dođe i do ubedljivije pobede, naročito u finišu utakmice kada su gosti ostali sa igračem manje pošto je direktan crveni karton dobio Veso u 80. minutu.

U Minsku, BATE Borisov i Bajer Leverkuzen su odigrali nerešeno 1:1. Domaći su poveli komičnim golom i nakon greške golmana Lena, a izjednačio je Mehmedi 20 minuta pre kraja.

Ovo je svakako loš rezultat za Leverkuzen koji ima isti broj bodova kao i Roma i u poslednjem kolu će morati da ide na pobedu protiv Barselone ukoliko želi u narednu rundu.