0
Košarka

FIBA EVROKUP: Ratkovica na korak do druge faze

Objavljeno: 24.11.15 u 22:25

Srpski košarkaš Branislav Ratkovica prikazao je novu dobru partiju u dresu Lukoila u trijumfu na gostovanju Kalevu sa 78:75 u okviru petog kola FIBA Evrokupa.

Tim iz Sofije je slavio posle sjajne poslednje četvrtine u kojoj je stigao do preokreta pošto je domaća ekipa vodila tokom većeg dela susreta u Talinu.

Ratkovica je za 31 minut na terenu upisao deset poena, četiri asistencije i jedan skok.

Lukoil je do trijumfa predvodio Pavlin Ivanov, koji je utakmicu završio sa 23 poena, a zapaženi su bili i Željko Šakić sa 14 poena i sedam skokova i Filip Barović sa 13 poena i sedam skokova.

U domaćem timu, Sten Sok i Gregor Albert su upisali po 13 poena.

Posle pobede u Talinu, Lukoil ima tri pobede i dva poraza, a u sredu se sastaju Makabi i Jenisej koji imaju skor 3/1. Kalev je, s druge strane, doživeo i peti poraz u FIBA Evrokupu.

U poslednjem kolu, Lukoil gostuje Makabiju i taj susret odlučiće ko će se plasirati u drugu fazu takmičenja u FIBA Evrokupu iz grupe H.