0
Top News

MASTERS LONDON: Đoković počistio Nadala, izjednačio međusobni skor za plasman u finale!

Objavljeno: 21.11.15 u 16:37

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Londonu pošto je u polufinalu savaldao Rafaela Nadala sa 6:3, 6:3.

Đoković je nastavio sa briljantnim partijama ove sezone i zasluženo izjednačio sa Nadalom u međusobnim duelima – 23:23, a zanimljivo da je izgubio prvih 14 od 18 mečeva protiv Španca.

Novak je u prvom setu odlično riternirao i iskoristio prvu priliku za brejk za vođstvo od 2:0. Đoković je potvrdio brejk za 3:0 i tu prednost sačuvao do kraja prvog seta koji je dobio posle 33 minuta igre.

Novak je sjajno počeo i drugi set, Nadal je jedva sačuvao svoju servu u prvom gemu i naredna tri gema nijedan teniser nije izgubio na svoju servu.

Ipak, u petom gemu, u ključnom trenutku benhendom uzeo brejk za 3:2. Na svoju servu Đoković je potvrdio brejk i do kraja meča nije dozvolio bilo kakav preokret.

Đoković je drugi set dobio identičnim rezultatom 6:3.

On će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Rodžer Federer – Endi Marej koji je na programu večeras u 21 sat.