0

BUNDESLIGA: Ni „D“ od derbija u Gelzenkirhenu (VIDEO)

Objavljeno: 21.11.15 u 20:52

U velikom derbiju 13. kola Bundeslige Bajern je kao gost demolirao Šalke 3:1 (1:1).

Da se igralo samo jedno poluvreme u Gelzenkirhenu mogli bi smo reći da se Šalke dobro držao, ovako Bajern je opet pobedio, ako je to ikome i zanimljiva vest. Bavarci su poveli u 9. minutu kada je Alaba potegao sa više od 20 metara, lopta je na putu ka golu zakačila nekoga i spasa nije bilo za golmana domaćih. Ipak, u 17. minutu Šalke je uspeo da izjednači, povukao je kontu Sane, dodao do Mejera, a ovaj uhvatio na spavanju Nojera i matirao ga šutem sa 16 metara – 1:1.

U drugom poluvrmenu smo manje-više gledali viktorije. Bajern je napadao i zasluženo postizao golove. Drugi u 69. minutu kada je Roben idealno centrirao, a Martinez glavom doneo novu prednost šampionu Nemačke. Tačku na „j“ stavio je Miler u 92. minutu posle sjajne soloakcije u kaznenom prostoru Šalkea – 3:1.

(Izvor: RuTube)