0

BARAŽ ZA EP: Mađarska ponovo na evropskoj fudbalskoj mapi (VIDEO)

Objavljeno: 15.11.15 u 22:55

Fudbalska reprezentacija Mađarske plasirala se na Evropsko prvenstvo posle pauze od 44 godine.

Severne komšije slave. U Budimpešti je sve spremno da se zaigra čardaš. Posle trijumfa u Oslu 1:0, Mađari su u Budimpešti sa 2:1 savladali Norvešku i posle 44 godine igraće na Evropskom prvenstvu, prvi put od 1972. godine u Belgiji kada su zauzeli četvrto mesto.

Domaćin je poveo u 14. minutu posle brzog kontra napada, Priskin je prevario tri čuvara i na fenomenalan način je savladao golmana gostiju. Da će severni sused u Francusku bilo je jasno u 83. minutu kada je Herlinksen pogodio sopstvenu mrežu. Isti igrač je u 87. minutu uspeo da postigne počasni pogodak za Norvežane u ovom baraž dvomeču.

(Izvor: YouTube/Giuseppe Genzano)