0

BARAŽ ZA EP: Šveđani u Kopenhagen nose samo jedan gol prednosti (VIDEO)

Objavljeno: 14.11.15 u 22:41

Fudbalska reprezentacija Švedske zabeležila je pobedu od 2:1 protiv Danske u prvom od dva meča baraža za plasman na Evropsko prvenstvo koje bi trebalo naredne godine da se održi u Francuskoj.

Junak pobede domaćeg tima na Frends areni bio je emil Forsberg koji je najpre na isteku prvog poluvremena doveo u vođstvo Šveđane, da bi u petom minutu drugog dela izborio penal koji je realizovao Zlatan Ibrahimović.

Pre prvog pogotka domaće selekcije imali su i gosti svoj prilike, ali da ne žale previše zbog poraza pobrinuo se rezervista Jorgensen koji je u 80. minutu postavio konačnih 2:1 i to nakon što se odlično snašao u kaznenom prostoru Švedske posle uigrane akcije kod kornera.

(Izvor: Dailymotion/Enteritaniment TV)

Reanš meč na praogramu je u utorak, 17. novembra, na Parken stadionu u Kopenhagenu.