0

TRL: Partizan skupo prodao kožu Jadranu

Objavljeno: 08.11.15 u 20:35

Vaterpolisti Partizana poraženi su pred svojim navijačima na Banjici i Jadrana iz Herceg Novog sa 12:10 (3:2, 5:3, 3:3, 1:2) u meču 8. kola Triglav regionalne lige.

Hrabro su izabranici Vlade Vujasinovića ušli u ovaj meč i uspeli su da povedu golom Tanaskovića sa 2:1 sredinom prve deonice, ali su gosti iz Crne Gore već do isteka prvih osam minuta napravili preokret i došli do vođstva koje potom nisu ispuštali do kraja meča.

Poslednji put crno-beli su rezultatski egal imali u 12. minutu kada je Jakšić poravnao na 4:4, ali vrlo brzo je usledila mini serija gostiju koji su poveli sa 6:4, a potom i 8:5 odnosno prvi put su imali tri gola viška pred sam kraj poluvremena.

Malo je nedostajalo da Partizan uspe da pobedi u trećoj deonici, ali je Jadran golom Željka Kovačevića u poslednjoj sekundi uspeo da vrati +3 gostima (8:11).

Kada su svi već otpisali srpskog šampiona mladi tim Partizana se mini serijom 2:0 za manje od četiri minuta potpuno vratio u meč (10:11) i došao u priliku da osvoji makar jedan bod. Međutim Pješivac na dva minuta pre kraja ponovo podiže na dva razlike za goste i ispostaviće se da je to bilo dovoljno za trijumf Novljana.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Subotić sa tri pogotka, dok su na drugoj strani pet igrača po dva puta pogađali mrežu Rističevića.

Partizan – Jadran HN 10:12 (2:3, 3:5, 3:3, 2:1)

Bazen: Banjica
Sudije: Radičević, Prančić (Hrvatska)
Igrač više: 10/13 (Partizan) – 8/11 (Jadran)
Peterci: 0/2 (Partizan) – 0/1 (Jadran)

Partizan: Rističević, Hilen 1, Tikas, Manojlović 1, Subotić 3, Drašović 1, Gogov, Jakšić 2, Vico, Tanasković 1, Vučinić, Lazić, Brakočević, Radojević 1

Jadran: Kandić, Ukropina 2, Popadić 2, Kovačić 2, Vidović 2, Moskov, Baničević, Janović 1, Gardašević, Ranđić 2, Petrovski, Pješivac 1, Popović, Spajić