0

BUNDESLIGA: Verder nije AZ – novi poraz Partizanovog konkurenta za proleće u Evropi (VIDEO)

Objavljeno: 08.11.15 u 19:23

U poslednjem meču 12. kola nemačke Bundeslige Verder je na gostovanju bio bolji od Augzburga rezultatom 2:0 (0:0).

Augzburg ove sezone veoa loše igra u domaćem prvenstvu i za razliku od prošle sezone kada je bio četvrti na kraju sezone, sada drži ‘fenjer’ i tu će i ostati i posle ovog 12. kola.

Posle prvog poluvremena koje je završeno sa miroljubivih 0:0, Klaudio Pizaro je pokazao svoje majstorstvo golom u 58. minutu. Zbog ovoga su ga obožavali navijači Bajerna iz Minhena.

A onda je 11 minuta kasnije Fin Bartels izveo još jedan potez koji se može svrstati među majstorije. Način na koji je okrenuo protivnika, a onda i izvršio egzekuciju je u maniru najboljih svetskih igrača.

Do kraja više nije bilo prilika, igrači Verdera potpuno su umrtvili igru, dok je Augzburg pokušavao, ali jalovo, da dođe makar do počasnog pogotka.

I onda u 90. minutu gotovo ni iz čega sudija je pokazao na ‘belu tačku’, posle igranja rukom fudbalera Verdera u svom kaznenom prostoru, a penal je u počasni pogodak pretvorio Verhag.