0
Košarka

NBA: Jokić nije mogao protiv šampiona, Lebron razbio Filadelfiju (VIDEO)

Objavljeno: 07.11.15 u 09:15

U noći između petka i subote odigrano je deset mečeva u najjačoj ligi sveta, a važne pobede su zabeležili šampion Golden Stejt i finalsita Klivlend.

„Ratnici“ su u San Francisku dočekali neugodnu ekipu Denvera i „sajam koševa“ smo videli već u prvoj četvrtini. Nažalost, čini se da je tad rešena i utakmica, pošto su Kari i drugari slavili sa 40:23. Do kraja prvog poluvremena Golden Stejt je otišao na ogromnih „plus 30“ – 74:44. Do kraja meča Nagetsi su uspeli da ogroman poraz pretvore u podnošljivih „minus 15“ – 119:104.

Briljirao je sjajni Kari sa 34 poena i osam postignutih trojki, pratio ga je Barns sa 21 poenom i Tompson sa 18. Sa druge strane Galinari je bio najraspoloženiji sa 25 poena, a pratio ga je Barton sa 19. Kada je reč o Nikoli Jokiću on je na parketu proveo 17 minuta i zabeležio je četiri poena, jednu asistenciju i jednu blokadu. U timu Nagetsa nije bilo Lovernja, dok je debitant i nesuđeno pojačanje Crvene zvezde Kostas Papanikolau igrao dva minuta i zabeležio je jedan skok.

(Izvor: YouTube/NBAHighlightsDaily)

Da ovo neće biti sezona turbolencija u njegovoj igri dokazao je Lebron Džejsm. „Kralj“ je sam vodio Kavse do nove, pete pobede u šampionatu. Posle velike borbe pala je Filadelfija 108:102.

Klivlend je vodio sve do pred sam kraj prvog poluvremena, imao je i prednost od „plus 10“ – 39:29, ali su se gosti volšebno vratili u igru i na pauzu otišli sa vođstvom 50:49. Prelomni trenutak utakmice dogodio se u drugom delu treće četvrtine kada je Klivlend otišao na nedostižnih „plus 17“ – 79:62. Do kraja utakmice Filadelfija je uspela da spusti prednost domaćina 108:102, ali ne i da ponovo napravi preokret.

Lebron Džejms je ubacio 31 poen uz 13 asistencija i četiri skoka. Džeferson se zaustavio na 17 poena, a Vilijams 16. U timu Filadelfije po 18 poena imali su Noel i Okafor.

(Izvor: YouTube/FreeDawkins)

Orlando – Toronto 92:87
Boston – Vašington 118:98
Bruklin – LA Lejkers 98:104
Klivlend – Filadelfija 108:102
Njujork – Milvoki 92:99
Indijana – Majami 90:87
Nju Orleans – Atlanta 115:121