0

BUNDESLIGA: ‘Vukovima’ pripao derbi Lige šampiona (VIDEO)

Objavljeno: 31.10.15 u 21:05

U derbiju 11. kola Bundeslige Volfzburg je na svom terenu sa 2:1 (1:1) savladao Bajer Leverkuzen.

Do 34. minut nije bilo prave šanse, a onda je domaćin povukao kontra napad, Verinja se našao možda i u ofsajd poziciji, sudije se nisu oglasile, lopta je stigla do Bendtnera, a Danac je matirao Lena. Radost domaćih igrača je bila kratkog daha, pošto je u 40. minutu Kremer centrirao, a Ćićarito se samo poklonio za 1:1.

(Izvor:RuTube)

U drugom poluvrmenu Volfzburg je prvi zapretio preko Širlea u 69. minutu. Samo osam minuta kasnije „vukovi“ su poveli sa 2:1. Šutirao je Rodrigez sa 20 metara, Leno je odbio loptu sa strane, Dost je vrratio u peterac, a praznu mrežu je pogodio Draksler. Do kraja meča Leverkuzen je imao dve prilike, ali Vendel i Belarabi nisu uspeli da savladaju Benalja. Rezultat je ostao 2:1 u korist vicešampiona Nemačke.