0
Evroliga

EL: CSKA se provukao uz sjajnu partiju Tea, Karšijaka pala u ‘triler’ završnici

Objavljeno: 29.10.15 u 20:09

U prve dve utakmice trećeg kola Evrolige viđene su dve više nego neizvesne završnice u kojima su pobede odneli CSKA i Žalgiris.

Moskovski CSKA je protiv Brose Basketa bio apsolutni favorit za pobedu, ali je do nje došao tek u poslednjih nekoliko minuta, nakon što je nemački tim uspeo čak i da povede.

Posle prve četvrtine koja je bila dosta izjednačena, Moskovljani su uspeli da se odlepe u drugoj deonici i, pre svega, dobrom odbranom, dođu do dvocifrene prednost, a na poluvremenu je bilo plus devet (37:28).

Međutim, kako je vreme odmicalo, Brose je dobijao na sigurnosti oslobodivši se početnog pritiska, što se najbolje videlo u poslednjih 10 minuta. Nemci su sredinom poslednjeg kvartala uspeli prevođeni sjajnim Vonamejkerom da povedu i tako dobro poplaše domaću publiku.

Ipak, stvar u ruke su preuzeli Miloš Teodosić i pre svih Nando de Kolo, i u vrlo kratkom periodu su preokrenuli rezultat i serijom 10:0 povedu sa 81:72. Možda i ključna trojka bila je delo upravo kapitena reprezentacije Srbije. To je preseklo goste, koji do kraja nisu uspeli da uzvrate i pobeda je ipak ostala u Moskvi.

Miloš Teodosić bio je odličan sa 18 postignutih poena, četiri asistencije i tri skoka, ali je ostao u blagoj senci Francuza Nanda de Koloa koji je ubacio 22 poena i podelio sedam asistencija. Na drugoj strani najbolji je bio pomenuti Vonamejker sa 19 poena i po tri skoka i asistencije.

I u drugom odigranom meču u dosadašnjem toku večeri videli smo neizvesnost, čak i u većoj meri. Žalgiris je imao blagu prednost tokom celog susreta protiv Karšijake u Turskoj, ali je domaći tim nošen podrškom sa tribina došao do rezultatskog egala u finišu.

Uspeli su Turci i da povedu pogotkom Gebrijela, ali je iskusan litvanski tim predvođen Jankunasom, Seibutisom i Kalnietisom uspeo da odoli. Seibutis je ubacio poslednjih tri od četiri slobodnih bacanja, a Gebrijel, Sipahi i Karter su promašivali šuteve za novo vođstvo Karšijake, a samim tim i pobedu.

Najbolji je bio Keni Gebrijel sa 17 poena, dok je u turskom timu 12 postigao Džastin Karter. Na drugoj strani Paulijus Jankunas je bio najefikasniji sa 16 ubačenih koševa i 10 skokova, Jan Vujukas je dodao 11, a Olivijer Hanlan 10 poena.