0

PRIMERA: Atletik Bilbao posle Partizana dominirao i protiv Sporting Hihona (VIDEO)

Objavljeno: 26.10.15 u 22:34

U poslednjem meču devetog kola španske Primere Atletik Bilbao je na svom stadionu savladao Sporting iz Hihona rezultatom 3:0 (2:0).

Iako je imao samo jednu pobedu u poslednjih sedam odigranih utakmica, bio je Atletik BIlbao veliki favorit u ovom susretu. I, ohrabreni pobedom u Beogradu nad Partizanom (0:2) tu ulogu je u potpuno opravdao.

Domaće je u vođstvo doveo Susaeta na asistenciju Injaki Vilijamsa, ali je u ovoj fenomenalnoj akciji učestvovao gotovo ceo tim Bilbaa. Tika-taka na baskijski način.

U 42. minutu dosuđen je jedanaesterac za crveno-bele posle prekršaja u šesnaestercu nad Injaki Vilijamsom. Sporna sudijska odluka, ali odgovornost je preuzeo Aris Aduric kome je golman Sportinga prvo odbranio udarac, ali je iz drugog pokušaja najbolji igrač Atletika povisio na 2:0.

Tim rezultatom se završilo prvo poluvreme, i već tada je bilo poznato kome idu tri boda sa ovog meča. Pobedu Atletik Bilbaa je potvrdio ponovo Aduric posle fenomenalne asistencije Benata. Zaista majstorski od strane oba igrača za konačnih 3:0 i pomak na tabeli Primere baskijskog tima.