0

BUNDESLIGA: ‘Jarčevi’ stradali na ‘Alijanc areni’, ponovo goleada u Leverkuzenu (VIDEO)

Objavljeno: 24.10.15 u 17:33

Na pet mečeva Bundeslige od 15:30h u prvih pola sata nismo videli nijedan gol, a onda su se strelci raspucali i palo je ukupno 17 do kraja.

Nakon poraza od Arsenala u Londonu neko je morao da ‘plati ceh’, a to je ovog puta bio nedužni Keln, koji je sa četiri gola u mreži ispraćen kući.

Posle 35 minuta ne preterano zanimljive utakmice, Roben je potvrdio da se vraća u staru formu posle povrede, a samo pet minuta kasnije Vidal je već tada otklonio sve nedoumice oko ishoda ovog meča.

Do kraja meča su Robert Levandovski u 62. i Tomas Miler iz jedanaesterca doprineli ubedljivoj pobedi Bavaraca od 4:0.

U Leverkuzenu je pre nekoliko dana viđena goleada u režiji Bajera i Rome u Ligi šampiona, a slična utakmica viđena je sada i kada je u grad došao Štutgart. Međutim, ono što je okarakterisalo ovu utakmicu jeste da su svih sedam pogodaka postignuti u drugom poluvremenu.

Gosti su poveli sa 2:0 golovima Harnika u 50. i Didavija u 54. minutu, domaći su smanjili na 2:1 preko Belarabija koji je u igru ušao svega nekoliko sekundi ranije.

Ipak novu dvostruku prednost Štutgartu doneo je Rupl u 60. minutu i činilo se da utakmica polako ide na ‘vodenicu’ gostiju. Međutim, Beniš i Ćićarito u samo 90 sekundi donose izjednačenje, da bi pobedu Bajeru doneo Mehmedi minut pre kraja za konačnih 4:3 u novoj ‘ludnici’ u Leverkuzenu.

U ostalim mečevima gosti su bili mnogo uspešniji, Volfzburg je slavio u Darmštatu sa 1:0, Verder je rutinski kao u najboljim danima slavio na gostovanju Majncu, dok je Frankfurt odneo sva tri boda sa, nekada, teškog gostovanja Hanoveru. Bilo je 1:2.