0
Košarka

VTB LIGA: De Kolo i Teo glavni ‘revolveraši’ u evroligaškom obračunu!

Objavljeno: 19.10.15 u 19:58

U derbiju VTB lige CSKA Moskva je savladala Himki 100:93 (31:21, 28:26, 20:19, 21:27).

Bio je to pravi „revolveraški“ obračun dva učesnika Evrolige o čemu svedoči i 193 postignuta koša. Junaci pobede „armejaca“ bili su De Kolo i Miloš Teodosić koji su pravili dar-mar u odbrani tima iz predgrađa. CSKA je veliku prednost napravio u prvoj četvrtini koju je dobio 31:21, kao i sledeće dve minimalno 28:26 i 20:19. Ipak, Himki je uspeo da se vrati u poslednjih deset minuta, to jest minut i po. Gosti su stigli do 91:93, ali je Teodosić sa linije slobodnih bacanja ponovo odveo „armejce“ do „plus četiri“ – 95:91. Pobedu domaćinu su overili Vorocevič i De Kolo.

Upravo je Francuz bio najefikasniji na meču sa 18 poena, Teodosić je ubacio 15 uz šest asistencija i četiri skoka. Nihols se zaustavio na 14, Fridzon 13, a Voroncevič i Heins na po 10 poena. Sa druge strane Koponen je briljirao sa 21 poenom, Rajs i Dejvis su imali po 14 koševa, a Todorović je ubacio 12 poena.