0

SERIJA A: Nikad tvrđi ‘Derbi Italije’, Juventus daleko bolji, ali slavi spasioca Bufona (VIDEO)

Objavljeno: 18.10.15 u 22:57

Fudbaleri Intera i Juventusa remizirali su bez golova u poslednjem meču osmog kola italijanske Serije A.

Juventus je u ovaj duel ušao sa čak osam bodova manje u odnosu na ljutog rivala, i pobeda je bila vrlo važna. Sa tom namerom su i ušli, imali su inicijativu, a sve to predvođeni probuđenim Polom Pogbom.

Kvardado je u prvom poluvremenu imao prvu veliku priliku, ali je njegov udarac iskosa sa desne strane ukrotio Samir Handanović. A onda je u 29. minutu Brozović imao najveću šansu za Inter, ali je Bufon dokazao zašto je, možda i dalje, najbolji golman na svetu.

Imao je priliku i Jovetić, ali je to bilo sa distance i potrebno je mnogo više da bi se savladao Đanluiđi Bufon. Na drugoj strani šanse su imali Mandžukić i Kvardado, ali nije bilo promene rezultata.

Najbolju priliku na meču imao je Sami Kedira, posle dodavanja Alvara Morate, ali je zaista neverovatno šta nije uspeo da sprovede u mrežu Handanovića.

Do kraja meča nažalost nije bilo gola ni u jednoj mreži, pa je najveći derbi u Italiji završen sa ‘mršavih’ 0:0. Adem Ljajić nije bio u protokolu za ovaj susret.