0

KVALIFIKACIJE ZA EURO 2016: Rusi preko Crnogoraca overili pasoše, Šveđani u baražu!

Objavljeno: 12.10.15 u 19:52

Odigrane su i poslednje tri utakmice grupe G u kvalifikacijama za EURO 2016, a kao što se očekivalo, Rusi će uu Austriju direktno u Francusku, dok će Šveđani morati preko baraža.

Uoči ovog kola, Austrijanci su suvereno držali vrh tabele, dok su Rusi imali dva boda više od Šveđana

Rusija je na svom terenu nadigrala Crnu Goru i slavila rezultatom 2:0 golovima Kuzmina u 33. i Kokorina u 37. minutu iz penala.

Šveđanima nije bio dovoljan ni raspoloženi Ibrahimović koji je doneo prednost nad Moldavijom u 24. minutu, a konačan rezultat – 2:0 postavio je Zengin u 48. minutu.

U meču bez rezultatskog značaja, Austrija je kao domaćin pobedila Lihtenštajn sa 3:0, a strelci su bili Arnautović u 12. i Janko u 54. i 57. minutu.