0

KVALIFIKACIJE ZA EURO: Holanđani jure baraž, Island ispustio trijumf, Azuri i Norvežani zakomplikovali Hrvatima (VIDEO)

Objavljeno: 10.10.15 u 20:00

Odigrana su po dva meča u grupama A i H u pretposlednjem kolu kvalifikacija za EURO 2016.

Lider grupe H, Italija, trijumfovala je na gostovanju u Azerbejdžanu sa 3:1 (2:1).  Poveli su Azuri golom Ezera u 11. minutu, nazarov je izjednačio u 31, a prednost Italijanima vratio El Šaravi u 43.

Otišli su sa prednošću na odmor, znalački su je čuvali i uvećali u nastavku. darmina je u 65. postavio konačan rezultat.

Izvor: Videa/video beagyazasa

Norveška je kao domaćin trijumfovala nad Maltom. tetej i Soderlend su se pobrinuli da njihova selekcija upiše šesti trijumf u grupi H. time je sada Hrvatska u problemu…

Island i Letonija su odigrali 2:2, iako je domaćin vodio sa 2:0 na poluvremenu. Golove Islanđana anulirali su Kauna i Sabala. island je prvi u grupi A sa 20 bodova, Češka ima jedan manje.

Holandija je savladala Kazahstan sa 2:1, golovima Vijnalduma i Šnejdera, kuat je u nadoknadi vremena samo smanjio rezultat. Domaćin je poslednji u grupi A sa 2 boda, a pobednik ovog duela treći sa 13. Lale nastavljaju borbu za baraž za šampionat u Francuskoj.

Grupa A

9. kolo

Rezultati: Island-Letonija 2:2 (2:0), Kazahstan-Holandija 1:2 (0:1), 20.45 Češka-Turska

Tabela: 1 Island 20, 2 Češka 19, 3 Holandija 13, 4 Turska 12, 5 Letonija 5, 6 Kazahstan 2.

B grupa

9 kolo

Raspored: 20.45 Andora-Belgija, 20.45 Izrael-Kipar, 20.45 Bosna i Hercegovina-Vels

Tabela: 1 Vels 18, 2 Belgija 17, 3 Izrael 13, 4 Bosna i Hercegovina 11, 5 Kipar 9, 6 andora 0.

Grupa H

9. kolo

Rezultati. Azerbejdžan- Italija 1:3 (1:2), Norveška-Malta 2:0 (2:0), 20.45 Hrvatska-Bugarska.

Tabela: 1 Italija 21, 2 Norveška 19, 3 Hrvatska 14, 4 Bugarska 8, 5 Azerbejdžan 6, 6 Malta 2