0

KVALIFIKACIJE ZA EURO 2016: Portugalci obezbedili direktan plasman, Irci šokirali Nemce (VIDEO)

Objavljeno: 08.10.15 u 22:56

Osim nama najinteresantnije utakmice između Albanije i Srbije, večeras se igralo još sedam utakmica u kvalifikacijama za EURO 2016.

U našoj grupi sastali su se Portugal i Danska koja su držala dva prva mesta na tabeli. Ako se zna da Albanci ozbiljno prete da im ugroze direktno mesto koje vodi u Francusku, bio je to duel sa velikim ulogom.

A u takvoj situaciji pobedu je odneo ipak kvalitetniji tim. Portugal je na svom stadionu odigrao kao i u dosadašnjem toku kvalifikacija – na rezultat. Golom Žoao Mutinja u 66. minutu došli su do pobede koja im obezbeđuje direktan plasman na EURO bez obzira na rezultat nedeljnog meča protiv Srbije u Beogradu.

Iznenađenje večeri viđeno je u Irskoj, gde je Irska šokirala Nemce i nanela im poraz rezultatom 1:0. Jedini gol na tom susretu postigao je Šejn Long u 70. minutu susreta, za veliku radost domaćih i produžetak nade da bi mogli do plasmana makar u baraž.

U okviru iste grupe Škotska i Poljska su podelili bodove u meču prepunog preokreta. Poveli su Poljaci golom Levandovskog, ali je preokret usledio preko Ričija u 45. i Flečera u 62. minutu. Ipak, bod veliki ‘kao kuća’ doneo je Poljacima, a ko drugi, nego Robert Levandovski pogotkom u četvtom minutu nadoknade.

Rumunija i Finska su remizirali u Bukureštu rezultatom 1:1, Severni Irci su razbili Grčku rezultatom 3:1, a Mađarska se provukla protiv Farskih Ostrva, bilo je samo 2:1.