0

DEBAKL: Mlađi ‘Orlići’ ubedljivo poraženi od Holanđana

Objavljeno: 08.10.15 u 18:13

Mlađa omladinska reprezentacija Srbije izgubila je u prijateljskoj utakmici od Holandije rezultatom 0:4 (0:1).

Strelci za Holandiju su bili Peters u 41, Bileveld 50, Knester 63 i Koreniuk 92. minutu.

Reprezentacija Srbije ispod 18 godina doživela je neugodan poraz od Holandije. Holanđani su pokazali zašto spadaju u sam vrh svetskog fudbala. Nisu Holanđani oduševili igrom, koliko timskom organizacijom, brzim dodavanjima i realizacijom. Pokazali su kako se igra takmičarski fudbal.

Gosti su iskoristili skoro sve šanse i zasluženo slavili u Kući fudbala. U prvom poluvremenu je naša reprezentacija bila opasnija, stvorila nekoliko idealnih prilika, ali nije bilo raspoloženog golgetera. Holanđani su to kaznili iz jedine prilike i poveli u 41. minutu, preko svog najboljeg igrača Petersa.

Pre toga su u mnogo boljim situacijama bili Mehmedović i Vučićević. Mehmedović nije imao sreće u 36. minutu. Šansu za izjednačenje je imao vrlo dobri Mesarović, ali je i njegov udarac zaustavio sjajni Nijhius dva minuta pre odmora. U drugom poluvremenu su Holanđani bili znatno bolji tim, što su potvrdili sa tri postignuta gola.

Podsetimo, naši stariji omladinci su ranije danas razbili selekciju Estonije.

Srbija U18 – Holandija U18 0:4 (0:1)
Strelci: Peters 41, Bileveld 50, Knester 63, Koreniuk 90+2

Srbija: Stanković (65. Ilić), Gojkov, Dukić (83. Vukomanović), Dinga (83. Srbijanac), Šiškov, Mašović (65. Čermelj), Nišić (65. Adžić), Mesarović, Birmančević (78. Kukolj), Vučićević (65. Zlatanović), Mehmedović (57. Šarac). Selektor Ivan Tomić.

Holandija: Nijhuis, Troupe, Zevik (46. Deki), Džele Lange (68. Knester), Mul, Vit (46. Kongolo), Fernandes (68. Velanas), Bultam, Konings (46. Koreniuk), Peters, Šouten (46. Bileveld)). Selektor Fan Vonderen.