0
AdmiralBet ABA Liga

ABA LIGA: Radivojević vodio ‘Igose’ do pobede nad Olimpijom

Objavljeno: 05.10.15 u 23:15

U poslednjem kolu drugog kola ABA lige Igokea je u Laktašima savladala Olimpiju rezultatom 72:63 (21:10, 19:26, 14:20, 18:7).

Meč u Laktašima obilovao je preokretima, a rešen je tek u poslednjoj četvrtini u kojoj je odbrana Aleksandrovčana donela prevagu na stranu domaćeg tima.

Igokea je odlično startovala i povela sa dvocifrenom prednošću, ali su Ljubljančani do poluvremena vratili punu neizvesnost jer je zaostatak posle 20 minuta iznosio svega četiri poena.

A onda u trećoj četvrtini potpuni preokret, Olimpija je povela sredinom tog dela igre, a u poslednju deonicu je ušla sa prednošću od dva poena razlike.

Ipak, nošeni podrškom publike, ali i fantastičnom odbranom koja je gostima dozvolila svega sedam postignutih poena, pa je Igokea preko Radivojevića i Ćapina potvrdila pobedu.

Najefikasniji na meču bio je Vuk Radivojević sa 20 poena, pet skokova i četiri asistencije, a pratio ga je Aleksandar Ćapin sa 14 poena. Na drugoj strani istakli su se Miha Lapornik sa 16 i Sava Lešić sa 10 postignutih poena.