0

LIGA 1: Ibra sa ‘penaltika’ rešio derbi i postao rekoreder PSŽ-a (VIDEO)

Objavljeno: 04.10.15 u 23:15

U velikom derbiju francuskog fudbala PSŽ je sa 2:1 (2:1) na Parku Prinčeva savladao Marsej.

Meč u „gradu svetlosti“ obeležio je sajam penala. Ali, idemo redom. Marsej je šokirao Park Prinčeva. Barada je u 30. minutu centrirao, a Butašaji je glavom savladao Trapa. Kada su svi pomislili da će gosti na odmor otićisa prednošću, desilo se nešto nesvakidašnje. U 41. minutu sudija Bastijen je svirao penal za domaćina. Siguran izvođač je bio Ibrahimović. Radost navijača se nije stišala, a sviran je i drugi jedanaesterac za PSŽ. Ponovo je odgovornost uzeo Šveđanin, pogodio 110. put u dresu „svetaca“ i time postao rekorder, srušivši legendarnog Pedra Pauletu.

Marsej je u 55. minutu imao veliku šansu da stigne do izjednačenja, ali je Barada promašio penal. Ovom pobedom PSŽ se učvrstio na prvom mestu sa pet bodova više od drugoplasiranih Anžea i Kaena.

(Izvor: RuTube)