0

SERIJA A: Debitant u ligi ostvario prvi trijumf, ‘magarci’ izvukli bod u derbiju Verone (VIDEO)

Objavljeno: 03.10.15 u 22:52

Fudbaleri Karpija savladali su Torino sa 2:1, dok su Kjevo i Verona remizirali rezultatom 1:1 u prva dva meča sedmog kola Serije A.

U prvom duelu Karpi, debitant u najvišem italijanskog rangu, je sa 2:1 savladao ‘bikove’ iz Torina, a do njega su došli u drugom poluvremenu. Istina, imali su domaći i dosta sreće pri tome, pošto su u vođstvo došli u 55. minutu autogolom Padelija.

Prednost je u 72. minutu duplirao Matos i ispostavilo se da je to bila nedostižan zaostatak za goste, iako je samo tri minuta kasnije Maksi Lopez sa ‘bele tačke’ vratio nadu Torinezima. Ipak, nisu uspeli i Karpi je ostvario prvu i istorijsku pobedu u ovoj sezoni.

(youtube / FootyGoals7)

U drugom meču večeri igrao se derbi Verone, koji tradicionalno donosi odličan fudbal. Tako je bilo i ovog puta, a gosti su prvi došli u vođstvo u 70. minutu golom Pisana.

Delovalo je da će tim Boška Jankovića (koji je odigrao 80. minuta dok ga nije zamenio Siligardi) ostvariti veliki trijumf, ali je to sprečio Kastro sedam minuta pre kraja utakmice za veliku radost domaćih navijača i izbegnut poraz od velikog rivala.