0

PREMIJER LIGA: Aguero ušao u istoriju, Mitrovićev prvenac utešni gol za Njukasl! (VIDEO)

Objavljeno: 03.10.15 u 18:07

Napadač Mančester Sitija Serhio Kun Aguero ušao je u istoriju Premijer lige kao igrač koji je za najkraće vreme postigao pet golova u pobedi svoje ekipe nad Njukaslom rezultatom 6:1 (1:1) u osmom kolu Premijer lige.

Agueru je bilo potrebno svega 20 minuta da pet puta zatrese mrežu Tima Krula. Iako su gosti poveli prvencem Aleksandra Mitrovića, Aguero je izjednačio u 42. minutu i rezultatom 1:1 otišlo se na odmor. Argentinac je pogodio u 49, pa u 50. minutu, da bi tri minuta kasnije mrežu Krula zatresao i Kevin De Brujne. Konačan rezultat postavio je Aguero golovima u 60. i 62. minutu, da bi već u 65. napustio igru za ovacije sa tribina.

U ostalim mečevima, pobede su zabeležili Lester i Stouk, dok su remizirali Bornmut i Votford (1:1) i Sanderlend i Vest hem – 2:2.