0

LE: AZ Alkmar pobedio Bilbao, trijumf ‘srpskog’ Lacija (VIDEO)

Objavljeno: 01.10.15 u 21:30

U L grupi u kojoj se nalazi i Partizan, Az Alkmar je na svom terenu savladao Atletik Bilbao 2:1 (0:0), dok smo goleadu videli u Rimu.

Partizan je pobedom u Augsburgu izbio na prvo mesto L grupe. Deo zahvalnosti ide i na račun AZ Alkmara koji je na svom terenu deklasirao Atletik Bilbao sa 2:1, te ove dve ekipe sada imaju po tri boda, tri manje od srpskog šampiona. Domaćin je poveo u 55. minutu kada je Tanaković uposlio Henriksena, a ovaj matirao golmana Hererina.

Deset minuta kasnije AZ Alkmar je poveo sa 2:0. Sada je centrirao Haps, lopta je pogodila defanzivca gostiju Boveda i završila je u golu. U 75. minutu Bilbao je stigao do počasnog gola i to sjajnim pogotkom Adurica, ali Baskijci nisu uspeli da dođu i do izjednačenja.

Lacio je na svom terenu u E grupi savladao Sent Etijen 3:2. Rimljanima nije bilo teško da stignu do tri boda, pošto je gost ostao bez dva igrača. Francuzi su u derbiju večeri poveli golom Sala u 6. minutu. Ipak, domaćin je u 22. minutu izjednačio preko Onazija. Samo deset minuta kasnije Sent Etijen je ostao bez prvog igrača, crveni karton je dobio Berik.

Lacio je to iskoristio u drugom poluvrmenu i već u 48. minutu je poveo 2:1 golom Hodeta. Kada je Sal dobio drugi crveni karton u 77. minutu bio je jasno da će nebesko-plavi do prve pobede u Ligi Evrope. Lacio je u 80. minutu preko Bilje povećao na 3:1, a konačnih 3:2 postavio je Mone-Pake u 84. minutu. Za Lacio su igrali Sergej Milinković-Savić i Dušan Basta.

(Izvor: RuTube)

U derbiju kola Monako i Totenhem su igrali nerešeno 1:1, a strelci su bili El Šaravi i Lamela, dok je veče obeležio napadač Šalkea Di Santo koji je postigao tri gola u pobedi nad APOEL-om 4:0.